Staw kolanowy

ORTEZA STAWU KOLANOWEGO Z SZYNAMI

Orteza typu otwartego AM-OSK-O/1 jest profesjonalnym wyrobem medycznym kl. I poprawiającym wydolność chodu, służącym do rehabilitacji uszkodzeń stawu kolanowego. Została wykonana ze strukturalnego surowca ACTIV PREN. Dzięki zastosowaniu systemu AIR SUPPLY SYSTEM polegającemu na wewnętrznej perforacji elementu miękkiego ortezy wyrób posiada właściwość swobodniejszego oddychania skóry i odprowadzania wilgoci na zewnątrz ortezy. Wyrób wyposażono w niezależne zespoły pasów wzmacniających wykonanych z taśm VELCRO oraz jednoosiowe aluminiowe szyny boczne bez regulacji kąta zgięcia i wyprostu.

ORTEZA STAWU KOLANOWEGO Z SZYNAMI ZE WZM.NA WIĘZADŁA

Orteza szynowo-opaskowa kończyny dolnej typu zamkniętego wykonana z surowca ProFit, wyposażona w trzyosiowe szyny boczne bez regulacji kąta zgięcia i wyprostu, mechanizm zębatkowy, dociągowe taśmy VELCRO oraz podrzepkowe wzmocnienie ACL. ProFit – jest to dwuwarstwowa dzianina, która doskonale dopasowuje się do ciała pacjenta, rozciąga się we wszystkich kierunkach doskonale modelując kształt kończyny – tworzy tzw. drugą skórę. Zewnętrzna warstwa ze spandexu odpowiada za właściwą kompresję i dopasowanie wyrobu, redukuje drganie mięśni powstające w trakcie wysiłku fizycznego. Wewnętrzna membrana z mikrofibry, bawełny i elastanu odpowiada za utrzymanie właściwego klimatu przy skórze oraz odprowadzanie potu, jej struktura gwarantuje aksamitną miękkość w dotyku.

ORTEZA STAWU KOLANOWEGO Z ELASTYCZNYMI SZYNAMI

Orteza typu zamkniętego EB-SK/A jest profesjonalnym wyrobem medycznym kl. I poprawiającym wydolność chodu, służącym do rehabilitacji uszkodzeń stawu kolanowego. Została wykonana ze strukturalnego surowca ProFit – oznaczającego profesjonalne dopasowanie. Jest to dwuwarstwowa tkanina, która doskonale dopasowuje się do ciała pacjenta, rozciąga się we wszystkich kierunkach doskonale modelując kształt kończyny – tworzy tak zwaną: drugą skórę. Wyrób wyposażono w dwa niezależne zespoły pasów wzmacniających wykonanych z taśm VELCRO oraz elastyczne szyny boczne.

UNIWERSALNA ORTEZA STAWU KOLANOWEGO

Orteza stawu kolanowego U-SK należy do grupy GENUS PATELLA, jest wyrobem uniwersalnym – bezrozmiarowym, została wykonana z innowacyjnego surowca ACTIV PREN, charakteryzującego się miękkością i wysoką elastycznością, co zdecydowanie ułatwia przyleganie wyrobu do kończyny i gwarantuje właściwą kompresję. Jest to strukturalny surowiec składający się z perforowanej pianki neoprenowej i poliamidowych dzianin okładkowych. Dzięki perforacji, zabezpieczony staw jest dodatkowo wentylowany a także utrzymywana jest odpowiednia jego ciepłota. Bardzo ważnym atutem tego surowca jest to, że nie jest to wyrób dziany, nie posiada grubych włókien, przez co sploty dzianiny nie odciskają się na skórze pacjenta i nie powodują ran w miejscach dużej kompresji. ACTIV PREN posiada wewnątrz luźną membranę wykonaną z mikrofibry, która odbiera pot z ciała pacjenta, wyprowadza go do przestrzeni pomiędzy nią a surowcem zasadniczym, skąd porami w neoprenie pot odparowuje. Taka konstrukcja surowca gwarantuje, że tylko minimalna ilość potu znajduje się przy skórze pacjenta, co pozwala na użytkowanie naszych ortez w warunkach ekstremalnych – np. w uprawianiu sportu.

ORTEZA STAWU KOLANOWEGO Z OSŁONĄ

Ogrzewa, odciąża staw kolanowy oraz usprawnia krążenie krwi. Posiada zewnętrzną osłonę absorbującą wstrząsy i uderzenia. Preferowany materiał w tylnej części ortezy zwiększa wentylację oraz komfort noszenia.

ORTEZA NA UDO

Łagodzi ból, odciąża i ogrzewa mięśnie uda oraz usprawnia krążenie krwi. Anatomiczny krój oraz dodatkowa regulacja obwodu uda zapewnia idealne dopasowanie oraz komfort noszenia.

ORTEZA NA ŁYDKE

Łagodzi ból, odciąża i ogrzewa mięśnie łydki oraz usprawnia krążenie krwi. Profilaktyka urazów i przeciążeń.

APARAT NA GOLEŃ I UDO 8066 GENU IMMOBIL VARIO T

Aparat na goleń i udo. Po zabiegowe i pourazowe unieruchomienie lub ograniczenie zakresu ruchów w stawie kolanowym. Poboczna stabilizacja stawu kolanowego. Posiada teleskopowe szyny boczne regulowane w zakresie długości 55-65 cm z przegubem umożliwiającym regulację kąta zgięcia i wyprostu co 10 st.

ORTEZA UNIRUCHAMIAJĄCA CAŁĄ KD

Łuska na całą kończynę dolną. Pozabiegowe i pourazowe unieruchomienie stawu kolanowego w wyproście 0 st. Poboczna stabilizacja stawu kolanowego.

  • Materiał: przewiewna dzianina

ORTEZA NA STWA KOLANOWY

Łagodzi ból, odciąża i ogrzewa staw oraz usprawnia krążenie krwi. Anatomiczny krój zapewnia idealne dopasowanie oraz komfort noszenia.

  • Materiał: SBR / Neopren 5 mm

50K15 GENU SENSA

Orteza stawu kolanowego z wewnetrzną pelotą okołorzepkową.

Zastosowanie:

  • Uczucie braku stabilizacji
  • Podrażnienie (pooperacyjne, pourazowe lub chroniczne)
  • Wysięk do stawu i obrzęk (np. spowodowane artrozą lub zapaleniem stawów)
  • Ból spowodowany gonartrozą
  • Ból w kolanie spowodowany przeciążeniem stawu kolanowego (np. miopatie ścięgien)
  • Materiał: przewiewna dzianina