Aktywny samorząd

aktywny samorząd

Program aktywny samorząd co to takiego?

To program w którym formy wsparcia przewidziane w programie dotyczą likwidacji barier ograniczających społeczne i zawodowe funkcjonowanie osób niepełnosprawnych.

Dotyczy on dofinansowania , pomocy w zakupie i montażu oprzyrządowania do posiadanego samochodu między innym specjalistycznych fotelików samochodowych, wózków inwalidzkich o napędzie elektrycznym, skuterów elektrycznych oraz przystawek elektrycznych do wózków manualnych.

Na likwidację bariery transportowej można uzyskać dofinansowanie 8 000 zł (foteliki samochodowe) przy wkładzie własnym 15 %
( obszar A, zadanie 1).

Można się starać o dodatkowe dofinansowanie w kwocie 4 400 zł np. na specjalne doposażenie jakim jest rama obrotowa do specjalistycznego fotelika samochodowego

(obszar A, zadanie 4) .

Kwota dofinansowania do wózka elektrycznego wynosi 17 600 zł z możliwością zwiększenia do kwoty rekomendowanej przez eksperta PFRON, jednak nie więcej iż 27 500 zł.

 (obszar C, zadanie 1).

Kwota dofinansowania do skutera elektrycznego lub przystawki elektrycznej wynosi do 8 250 zł
(obszar C zadanie 5 ).

Termin przyjmowania wniosków o dofinansowanie

Wnioski o dofinansowanie można składać w formie elektronicznej w systemie SOW (https://sow.pfron.org.pl/) już od dnia 1 marca 2023 r. Przypominamy i zachęcamy – możecie Państwo złożyć wniosek nie wychodząc z domu! Termin zakończenia przyjmowania wniosków wypada dnia 31 sierpnia 2023 r.

Zachęcamy do zapoznania się z całym dokumentem pt. “Kierunki działań oraz warunki brzegowe obowiązujące realizatorów pilotażowego programu „Aktywny samorząd” w 2023 roku” przyjętym przez Zarząd Państwowego Funduszy Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON).

Jeżeli chcesz uzyskać szczegółowych informacji odnośnie zakupu i montażu oprzyrządowania do posiadanego samochodu (specjalne foteliki samochodowe, pasy i inne oprzyrządowanie) oraz zakupu wózka elektrycznego, skutera lub przystawki elektrycznej zadzwoń do nas lub napisz maila !

Do pobrania: