PIONIZATOR ELLA

pionizator ella

Ella pionizator

Pionizator Ella firmy Timoteos daje pacjentowi i terapeucie wiele możliwości zastosowania. Ten sam pionizator bez dodatkowych elementów można w bardzo łatwy sposób używać jako:

  • Pionizator przedni – pozycja pronująca – pacjent stoi przodem
  • Pionizator tylny – pozycja supinująca – pacjent stoi tyłem (odwracasz sandały, ten sam stolik zostaje użyty z drugiej dtrony)
  • Pionizacja z dużym odwiedzeniem w stawach biodrowych nawet 30 stopni na każda stronę

Bardzo łatwy w obsłudze, używasz jednego klucza do regulacji!

Cechy i funkcjonalność

POZYCJA SUPINUJĄCA

Możemy użyć Ella z szeroką gamą tylnych podpór, aby umożliwić przyjęcie pozycji tylnej a nawet leżącej. Możesz zacząć pionizację od pozycji leżącej u dzieci wiotkich przy obniżonym napięciu mięśniowym, gdzie problemem jest słaba kontrola głowy, tułowia , miednicy. Stopniowo zmieniać pozycję zachęcając do uzyskania bardziej stabilnej pozycji stojącej aż do uzyskania pionowej pozycji wyprostowanej .

POZYCJA PRONUJĄCA

Możemy użyć Ella z gamą przednich stabilizatorów, aby osiągnąć aktywną i dynamiczną pozycję w pozycji przedniej. Badania pokazują, że w pozycji pionowej zbliżonej do pozycji neutralnej lub pochylonej pod kątem umiarkowanym do pozycji leżącej, możemy zmaksymalizować korzyści w zakresie wyprostu kręgosłupa, zwiększyć gęstość i wzrost kości, a także zapewnić optymalną pozycję umożliwiającą rozciąganie mięśni zapobiegając powstaniu przykurczy mięśniowych. Pionizacja przednia jest bardzo pożądaną pozycja pionizacji najbardziej zbliżoną do naturalnej pozycji ciała umożliwiającą interakcję w wielu środowiskach , uczestnictwo dziecka w tym samym czasie  innych zajęciach w szkole czy w domu.

POZYCJA Z ODWIEDZENIEM W STAWACH BIODROWYCH

Standardowo w każdym rozmiarze pionizatorze Ella możesz uzyskać ok 20 stopni odwiedzenia w
stawach biodrowych na każdą stronę!
Kiedy istnieje potrzeba większego odwiedzenia , zarówno w pozycji przedniej (pionizacja przednia “na
brzuchu”) jak i w pozycji tynej (pionizacja tylna “na plecach” ), możesz wybrać Ellę w wersji 4 w 1. W
wersji 4 w 1 dostępne kąty odwodzenia wynoszą ponad 18° na stronę, osiągając łącznie ponad 60° stopni
kątów odwiedzenia zaczynając od pozycji 0°.
Wersja 4 w 1 jest szczególnie przydatna w klinikach i szkołach, gdzie wielu użytkowników korzysta z
tego samego produktu podczas treningu na stojąco. Ella 4-w-1 zmniejsza potrzebę stosowania
oddzielnych urządzeń do pozycji leżącej, z odwodzeniem i stojącej gdy wszystko czego
potrzebujesz to jeden produkt; Ella.

POZYCJA WYPROSTOWANA

Pochylenie Elli można ustawić w pozycji całkowicie pionowej, dzięki czemu Ella może być używana do
wspierania wyprostowanej pozycji stojącej jesli jest taka potrzeba. Modułowość Elli pozwala zamówić
Ellę tylko z potrzebnymi modułami lub zdjąć niepotrzebne moduły z posiadanego pionizatora,
pozostawiając tylko te niezbędne do utrzymania pacjenta w pionie. To, czego potrzebujesz, zależy od Ciebie.

Wsparcie rotacyjne

U dzieci, osób u których rotacja i asymetria miednicy, skrzywienie kręgosłupa (skolioza) , kifoza, lordoza
i inne zmiany strukturalne nie pozwalające uzyskać zamierzonej pozycji wyprostnej i osiowego ustawienia ciała można zastosować jako wsparcie elementy rotacyjne części miedniczej i klatki piersiowej. Możliwość obrócenia wspornika i ustawienia wspornika tam, gdzie jest potrzebny, eliminuje konieczność dodawania piankowych podkładek, klinów lub dodatkowych poduszek. Jednocześnie rotacja pomaga usunąć ewentualne punkty nacisku powstałe w wyniku opierania się pacjenta o krawędzie podpór.

Regulacja ustawienia kończyn dolnych

Pionizator Ella oferuje w standardzie szeroki wybór regulacji kończyn dolnych ,kolana i stopy. Standardowe ustawienia obejmują: odwiedzenie nogi, zgięcie kolana, zmiana ustawienia szerokości i głębokości stopy, odwiedzenie i przywiedzenie stopy, zgięcie podeszwowe i grzbietowe stopy, a także pronację i supinację stopy. Wszystko bezstopniowo i naturalnie dwustronnie.

Tabela rozmiarów pionizatora Ella:

DaneRozmiar 1Rozmiar 2 i 2+Rozmiar 3Rozmiar 4
Wiek0 – 4 lat3 – 7 lat6 – 12 lat1 – 18+ lat
Wysokość użytkownika60 – 95 cm90 – 130 cm120 – 155 cm130 – 180 cm
Max. waga użytkownika30 kg40 kg55 kg80 kg

Moduły i akcesoria

Moduły:

Mobilna baza dostępna jest w 5 rozmiarach. Rozmiar jest ustalany na podstawie wzrostu i wagi klienta. Pionową kolumnę stojaka można zdjąć z ruchomej podstawy, a samą podstawę można złożyć, co ułatwia transport lub przechowywanie.

Podstawa mobilna jest dostępna z przechylaniem wspomaganym tłokiem gazowym (ręcznie) lub elektrycznie (elektrycznie). Tilt działa bezstopniowo między pozycjami poziomymi i pionowymi.

Ręczne przechylanie jest najprawdopodobniej wystarczające w przypadku małych i lekkich dzieci, ale gdy do przechylania pionizatora wymagana jest większa kontrola, opcja wspomaganego przechylania jest opcją.

Istnieje możliwość wyposażenia Bazy Mobilnej we wskaźnik położenia Modułu oraz Wskaźnik kąta nachylenia.

Baza mobilna Zawiera:

Składana podstawa z kółkami, mechanizmem przechylania, pionową kolumną, metalowymi wspornikami podnóżków, metalowymi wspornikami kolan i kluczem imbusowym 5 mm

Podnóżki dostępne są w 3 rozmiarach. Każdy rozmiar jest kompatybilny z dowolnym rozmiarem stojaka ELLA. Na przykład istnieje możliwość dobrania małego rozmiaru podnóżków do pionizatora w rozmiarze 4. Ta cecha umożliwia dokładne dopasowanie pionizatora do wymiarów ciała użytkownika w celu zapewnienia stabilnej i wygodnej pozycji stojącej.

Podnóżki Zawierają:

Sandały z paskami i wkładkami.

Stabilizatory kolan dostępne są w 3 rozmiarach. Każdy rozmiar jest kompatybilny z dowolnym rozmiarem stojaka ELLA. Na przykład istnieje możliwość dobrania małego rozmiaru ortez kolan do pionizatora w rozmiarze 4. Ta cecha umożliwia dokładne dopasowanie pionizatora do wymiarów ciała użytkownika w celu zapewnienia stabilnej i wygodnej pozycji stojącej.

Ortezy na kolana mogą być używane w pozycji stojącej, leżącej i leżącej. Nie ma potrzeby obracania ich w żaden sposób, chyba że zgięcie kolana jest ukierunkowane w pozycji leżącej.

Stabilizatory kolan zawierają:
metalowe nakolanniki, ochraniacze i paski.

Wsparcie miednicy jest dostępne w 4 rozmiarach. Każdy rozmiar jest kompatybilny z dowolnym rozmiarem pionizatora ELLA. Na przykład można wybrać wkładkę miednicy w rozmiarze 3 na pionizatorze w rozmiarze 4. Ta cecha umożliwia dokładne dopasowanie pionizatora do wymiarów ciała użytkownika w celu zapewnienia stabilnej i wygodnej pozycji stojącej.

Podparcie miednicy jest dostępne również z mechanizmem obracania i pochylania. Wybierając tę ​​opcję, otrzymasz pionizator wyposażony w obrotową i odchylaną podkładkę pod miednicę. Ta funkcja umożliwia dodatkowe wsparcie w przypadku lordozy, skoliozy lub innych deformacji, skręcenia lub pochylenia w okolicy miednicy.

Wkładka miednicy Zawiera:
mechanizm przesuwny, płytkę tylną i wkładkę.

Wspornik tułowia jest dostępny w 4 rozmiarach. Każdy rozmiar jest kompatybilny z dowolnym rozmiarem pionizatora ELLA. Na przykład możliwe jest wybranie wsparcie tułowia w rozmiarze 3 na stojaku w rozmiarze 4. Ta cecha umożliwia dokładne dopasowanie pionizatora do wymiarów ciała użytkownika w celu zapewnienia stabilnej i wygodnej pozycji stojącej.

Wsparcie tułowia jest dostępne również z mechanizmem obracania i pochylania. Decydując się na tę opcję, Twój pionizator zostanie wyposażony w obrotową i odchylaną nakładkę tułowia. Ta cecha umożliwia dodatkowe wsparcie w przypadku kifozy, skoliozy lub innych deformacji, skręcenia lub pochylenia w obszarze tułowia piersiowego.

Wsparcie tułowia piersiowego Zawiera:

Mechanizm przesuwny, płyta tylna i podkładka.

W pionizatorze Ella są zwykle dwa pasy. Jeden na miednicę i jeden na obszar tułowia piersiowego. Alternatywnie dostępne są również uprzęże do zabezpieczania obszaru tułowia piersiowego.

Pasy i szelki dostępne są w 4 rozmiarach. Każdy rozmiar jest kompatybilny z dowolnym rozmiarem wspornika tułowia lub wspornika miednicy. Ta funkcja umożliwia dobranie odpowiedniego rozmiaru pasa lub uprzęży do szerokości miednicy i tułowia pacjenta. 

Pas piersiowy można pominąć w konfiguracji w przypadku użycia uprzęży. Podobnie pas biodrowy lub piersiowy można pominąć w konfiguracji, gdy wybrano elastyczne odchylane boki.

Pasek Zawiera:
Pasek zapinany na rzep i sprzączkę.

Podpory boczne są dostępne w 3 różnych wersjach, każda w 3 różnych rozmiarach. Te same wsporniki pasują zarówno do obszaru tułowia miednicy, jak i klatki piersiowej. Wszystkie wersje i rozmiary są kompatybilne z dowolnym rozmiarem wkładek miednicy i tułowia. Umożliwia to dopasowanie podpór bocznych do specyficznych potrzeb użytkownika w określonym rozmiarze. 

Wybór podpór bocznych z opcją „Swing-Away” umożliwia obrócenie jednej lub obu podpór bocznych na bok. Jest to przydatna funkcja, umożliwiająca odchylenie bocznych wsporników na bok, ułatwiając przeniesienie użytkownika do pionizatora ELLA. 

Opcja „Flexi pad” wyposaża pionizator w elastyczne wsporniki boczne, w tym mechanizm odchylania. Elastyczne stabilizatory boczne zapewniają zwiększone podparcie z przodu lub z tyłu wokół tułowia miednicy lub klatki piersiowej. Dodatkowo elastyczne peloty boczne mogą symulować „ramiona wokół miednicy”, dając poczucie bezpieczeństwa.

Podpory boczne miednicy i tułowia można pominąć w konfiguracji, jeśli klient ma wystarczającą kontrolę nad miednicą i górną częścią ciała.

Wsporniki boczne Zawiera:
osprzęt i podkładki.

Taca dostępna w 3 rozmiarach. Zaleca się dobranie tacy do rozmiaru pionizatora. Jednak w niektórych przypadkach uzasadniony jest wybór mniejszej lub większej tacy. Na przykład w przypadkach, gdy użytkownik jest chudy lub duży w okolicy tułowia piersiowego, a normalna taca jest wtedy albo za wąska, albo za szeroka.

Wszystkie rozmiary tac są dostępne z miską do wyboru. Miska jest montowana do tacy i jest przydatnym akcesorium do różnych aktywności, które trenują np. koordynację ręka-oko lub po prostu dobrze się bawią.

Taca zawiera:
plastikową tacę, metalowe pręty do tacki i metalowy uchwyt na tacę, plastikową miskę w etui wybranym jako opcja.

Dostępne są 3 rodzaje zagłówków w różnych rozmiarach. Wszystkie typy i rozmiary są kompatybilne z dowolnym rozmiarem stojaka ELLA. Trzy typy obejmują opcje z przesuniętą linią środkową i regulowanymi bocznymi skrzydłami zagłówka. Zagłówek można wysunąć z konfiguracji w przypadku, gdy klient ma wystarczająco dobrą kontrolę nad głową.

Aby zwiększyć wydajność, Timo może dołączyć opaskę na głowę HeAdaloft™ do naszych konfiguracji pionizatorów ELLA.   Dodatkowo każdy inny zagłówek z belką pionową 15×15 mm lub belką poziomą z przegubem kulowym 19 mm można zamontować bezpośrednio do pionizatora ELLA. Skontaktuj się z nami w celu uzyskania dalszych informacji.

Zagłówek zawiera:
poduszkę zagłówka, metalowy drążek pionowy i metalowy drążek poziomy.

Akcesoria:

Ella oferuje możliwość wyboru pionizatora wyposażonego we wskaźnik poziomu nachylenia.

Wskaźnik kąta nachylenia jest przydatną funkcją, gdy chcesz, aby użytkownik stał zawsze pod tym samym kątem lub gdy chcesz zmieniać różne poziomy kąta.

Ten zestaw ma na celu ulepszenie istniejącego pionizatora ELLA 3 w 1 do w pełni funkcjonalnego pionizatora ELLA 4 w 1.

Zestaw zawiera wszystkie potrzebne części do łatwej wymiany podnóżków i nakolanników ELLA 3 w 1 na wersje 4 w 1, aby zwiększyć funkcjonalność istniejącego pionizatora ELLA bez konieczności kupowania nowego pionizatora.

Jest to szczególnie korzystna i oszczędna funkcja w środowiskach, w których pionizatory zmieniają się od użytkownika do użytkownika o różnych potrzebach.

Zestaw 4 w 1 zawiera:

Wsporniki kolan i stóp, wsporniki kolan i podnóżki po lewej i prawej stronie.

Możesz wybrać wersję całkowicie bez narzędziową. W wersji bez narzędzi wszystkie codzienne ustawienia można obsługiwać rękami lub alternatywnie możesz wybrać, które z ustawień chcesz pozostawić jako ustawienia obsługiwane za pomocą narzędzi. 

Bez narzędziowy zestaw można zamontować na istniejących pionizatorach lub wybrać nowy pionizator ELLA, który jest w fazie budowy.

Zestaw bez narzędzi zawiera:
Dźwignie zaciskowe i pokrętła ręczne.

Podkładki protrakcyjne na ramiona są dostępne w 2 rozmiarach. Oba rozmiary pasują do każdego rozmiaru pionizatora ELLA.

Podkładki protrakcyjne na ramiona są często wybierane, gdy klient jest spastyczny i ma tendencję do prostowania i wymachiwania ramionami do tyłu. Podkładki protrakcyjne na ramionach mogą pomóc temu zapobiec, ograniczając ruch ramion do tyłu. Wkładki protrakcyjne na ramiona zawierają wsporniki uprzęży, ponieważ uprząż jest często zalecana w przypadku pacjentów spastycznych.

Podkładki protrakcyjne na ramiona Zawiera:
osprzęt, podkładki i zestaw do mocowania uprzęży.

Jeśli chcesz użyć uprzęży do zabezpieczenia górnej części ciała klienta, wymagany jest zestaw wsporników uprzęży. Zestaw do mocowania uprzęży jest zawsze dołączony do ochraniaczy na ramiona, ale można go również wybrać osobno. 

Oferujemy jeden rodzaj uprzęży w czterech rozmiarach, ale możliwe jest użycie uprzęży innych dostawców w połączeniu z pionizatorem Ella. Skontaktuj się z nami w celu uzyskania dalszych informacji. Gdy używana jest uprząż, można zrezygnować z pasa piersiowego, jeśli sama uprząż zapewnia odpowiednie wsparcie.

Zestaw montażowy uprzęży Zawiera: metalowe wsporniki i plastikowe zamki krzywkowe.

.

Pionizator Ella ma opcję wyboru stojaka wyposażonego we wskaźnik pozycji modułu na pionowej kolumnie.

Jest to przydatna funkcja, gdy chcesz zmienić pozycję użytkownika podczas terapii na stojąco, ale zawsze chcesz wrócić do pierwotnych ustawień.

Dodatkowo jest to przydatna funkcja, gdy ten sam stojak jest używany przez wielu użytkowników. Oznaczając pozycje modułów każdego użytkownika, łatwo jest skonfigurować stojak dla nowego użytkownika z poprawnymi ustawieniami.