Ortezy na ramię i bark

ORTEZA NA RAMIĘ I BARK Z REGULACJĄ AM-SOB REH4MAT

Orteza barkowo-łokciowa wykonana została z innowacyjnego surowca ACTIV PREN, charakteryzującego się miękkością i wysoką elastycznością, co zdecydowanie ułatwia przyleganie wyrobu do ciała pacjenta i gwarantuje właściwą kompresję stawu barkowego. Jest to strukturalny surowiec składający się z perforowanej pianki neoprenowej i poliamidowych dzianin okładkowych. Dzięki perforacji, zabezpieczony staw jest dodatkowo wentylowany a także utrzymywana jest odpowiednia jego ciepłota. Bardzo ważnym atutem tego surowca jest to, że nie jest to wyrób dziany, nie posiada grubych włókien, przez co sploty dzianiny nie odciskają się na skórze pacjenta i nie powodują ran w miejscach dużej kompresji. ACTIV PREN posiada wewnątrz luźną membranę wykonaną z mikrofibry, która odbiera pot z ciała pacjenta, wyprowadza go do przestrzeni pomiędzy nią a surowcem zasadniczym, skąd porami w neoprenie pot odparowuje. Taka konstrukcja surowca gwarantuje, że tylko minimalna ilość potu znajduje się przy skórze pacjenta, co pozwala na użytkowanie naszych ortez w warunkach ekstremalnych – np. w uprawianiu sportu. Anatomiczny kształt wyrobu i podział rozmiarowy umożliwiają idealne dopasowanie do ciała pacjenta. W wyrobie zastosowano system trzech pasków umożliwiający regulację zakresu ruchów, uniwersalny na prawą i lewą stronę.

ORTOPEDYCZNA KAMIZELKA OBOJCZYKOWO-BARKOWA

Ortopedyczna kamizelka obojczykowo-barkowa, została wykonana z pianki poliuretanowej, dwustronnie pokrytej tkaniną okładkową o charakterystyce samoszczepnej.

Anatomiczny kształt wyrobu i podział rozmiarowy, umożliwiają idealne dopasowanie kamizelki do ciała pacjenta. Kamizelka posiada funkcję dwustronnego zakładania, co pozwala na stosowanie jej zarówno na prawe jak i lewe ramię.

Dodatkowy rzep dołączony do wyrobu umożliwia precyzyjnie ustawienie pozycji zabezpieczonej kończyny, ściśle według zaleceń lekarza.

APARAT MODUŁOWY NA KG.

Aparat modułowy na kończynę górną został wykonany z nowoczesnej dzianiny ActivDistance II o charakterystyce samoszczepnej. Wyrób składa się z anatomicznie wyprofilowanego zewnętrznego szkieletu aluminiowego wyposażonego w łyżkę dłoniową i stabilizator taśmy VELCRO, szyny ortopedycznej wykonanej z włókien węglowych z regulacją kąta zgięcia i wyprostu co 15 stopni ze stabilizatorami taśm velcro oraz rękawa ramieniowego. Szkielet zabezpieczony został lakierem proszkowym o podwyższonej wytrzymałosci. Dodatkowo zastosowano w wyrobie pas stabilizujący nadgarstek oraz taśmy stabilizujące palce dłoni z wyłączeniem kciuka. Aparat zabezpiecza całą kończynę górną i stawy między-paliczkowe, śródręczno-paliczkowe, staw nadgarstkowy i łokciowy.

APARAT NA RAMIE I BARK ACRO COMFORT 5055

Cechy produktu:

  • stabilizuje i ogranicza niepożądane ruchy w stawie barkowym
  • materiał PCM – regulujący i utrzymujący stałą temperaturę przy skórze
  • dodatkowe paski naramienne regulujące zakres ruchu w stawie barkowym
  • regulacja obwodu ramienia
  • uniwersalna na prawą i lewą rękę
  • zabezpiecza bark podczas rehabilitacji
  • umożliwia pełen zakres ruchu podczas ćwiczeń

Wskazania:

  • przeciążenia i zapalenia ścięgien w okolicach obręczy barkowej
  • nawykowe zwichnięcia barku
  • bóle okołoobojczykowe